W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Deklaracja dostępności

Oświadczenie w sprawie dostępności

Dostępność architektoniczna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży

Budynek nr 1 - ul. Zygmunta Krasińskiego 14, 64-800 Chodzież

Wejście do budynku znajduje się od strony ulicy Krasińskiego, wyposażone jest w szerokie drzwi, bez progów. Nawierzchnia chodnika prowadzącego do budynku jest równa, prosta.

Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Po prawej stronie od głównego wejścia znajduje się dzwonek umożliwiający kontakt z pracownikami, umiejscowiony na wysokości dostępnej dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Sygnał dzwonka odbiera pracownik sekretariatu oraz pracownicy Działu Świadczeń Socjalnych.

Sekretariat Ośrodka będący także punktem przyjęć wniosków znajduje się na parterze, po prawej stronie od wejścia. Do holu na parterze prowadzą dodatkowo szerokie drzwi otwarte na oścież w godzinach pracy Ośrodka.

Na parterze budynku umiejscowiono ponadto wszystkie działy Ośrodka umożliwiające bezpośredni kontakt pracownika z klientem tj. Dział Wsparcia Środowiskowego, Dział Świadczeń Socjalnych. Dostęp do pracowników Działów ułatwia szeroki korytarz zapewniający możliwość swobodnego poruszania się osobom na wózkach.

w budynku nie ma windy.

Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, po lewej stronie. Z korytarza na parterze prowadzą ponadto drzwi do bocznego wyjścia z budynku posiadającego schody. Drzwi znajdują się po prawej stronie za drzwiami Działu Świadczeń Socjalnych.

Z boku budynku po lewej stronie od głównego wejścia wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W ośrodku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W Ośrodku jeden z zatrudnionych pracowników posiada umiejętność komunikowania się w języku migowym.

Budynek nr 2 - ul. Władysława Reymonta 2, 64-800 Chodzież

Do budynku można dostać się od strony ulicy Zygmunta Krasińskiego oraz ulicy Władysława Reymonta. Prowadzą do niego schody oraz podjazd dla wózków. Drzwi budynku otwierają się automatycznie umożliwiając bezkolizyjne do niego wejście.

Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Obsługa klientów Działu „ Zespół do Spraw Asysty Rodzinnej ” odbywa się wyłącznie w pomieszczeniach usytuowanych na parterze. Szeroki korytarz zapewnia swobodę poruszania się osobom na wózkach jak i matkom z wózkami.

W budynku nie ma windy.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Nie została jednak wyznaczona na korytarzu lecz przynależy do Działu „ Zespół do Spraw Asysty Rodzinnej ” .

Przed budynkiem znajdują się miejsca do zaparkowania pojazdów. Nie ma oznakowań miejsc dla osób niepełnosprawnych i dla rodzin z dziećmi.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
W Ośrodku jeden z zatrudnionych pracowników posiada umiejętność komunikowania się w języku migowym.

Data sporządzenia Deklaracji Dostępności 30.03.2020 r.

Data aktualizacji strony 30.03.2020 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
05.10.2021 12:32 Aleksandra Strzępka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Barbara Krawiec
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Deklaracja dostępności 2.0 18.03.2022 13:23 Aleksandra Strzępka
Deklaracja dostępności 1.0 05.10.2021 12:32 Aleksandra Strzępka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}