W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

MAGIA LAT DWUDZIESTYCH

na górze napis "Magia lat 20-tych".. poniżej program imprezy.
na dole z lewej samochód, obok po prawej pałac. Z prawej strony plakatu rysunek przedstawiający kobietę.

26 września 2021 r. w  Korczewie odbyła się impreza pod nazwą Magia lat 20- tych. Impreza była organizowana przez Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" w partnerstwie z Gminą Korczew, Fundacją Pałac w Korczewie oraz Samorządem Województwa Mazowieckiego. Dofinansowana była ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „KULTURA – INTERWENCJE 2021", dotacji Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego, ze środków LGD, Gminy Korczew oraz  lokalnych sponsorów.

Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Korczew- Sławomir Wasilczuk, Prezes LGD -Tygiel Doliny Bugu Agnieszka Wojtkowska oraz właściciele  Pałacu w Korczewie pani Beata Ostrowska - Harris i Aleksander Harris

 

To impreza już kolejny raz zorganizowana na terenie gminy Korczew. Chcemy, żeby mieszkańcy i zaproszeni goście poznali „Magię lat 20-tych.”, czyli to, co działo się w tamtym czasie – modę, samochody, jak również kulturę. Chcemy wykorzystać to, że mamy na swoim terenie tak przepiękną perełkę, taki Wilanów korczewski jak Pałac, i żeby każdy mógł go podziwiać, pozwiedzać i wrócić myślami do lat 20. XX wieku – mówi Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew.

 

 Prezes Stowarzyszenia „LGD Tygiel Doliny Bugu”, Agnieszka Wojtkowska, zadedykowała imprezę kobietom. Zarówno tym sprzed wieku, jak i tym żyjącym obecnie, z życzeniami, by nigdy nie odebrano im praw i wolności.

Właścicielka Pałacu, Beata Harris podkreśla, że ma nadzieję, że „Magia lat 20-tych.” na stałe wpisze się w repertuar wydarzeń związanych z Pałacem w Korczewie, a kolejnej takiej imprezy możemy spodziewać się za rok.

W  imprezie uczestniczyło wiele osób w tym zaproszeni goście, burmistrzowie i wójtowie należący do LGD, przedsiębiorcy, rolnicy, turyści.

 Na imprezie królowała muzyka z lat  20. Wystąpiły następujące zespoły: usługi muzyczne Forum Adam Bochaj z repertuarem Klasyki Polskiego Rocka, występ muzyczny dzieci z gminy Korczew, Zespół Folklorystyczny Klekociaki z Bociek, koncert pieśni Marlene Dietrich w wykonaniu Marleny Uziębło, Chór Wokaliza z Siemiatycz, koncert zespołu Chłopcy z Bandu oraz koncert zespołu działającego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury Voci Cantati „Zimny Drań!” z repertuarem piosenek lata ’20, ‘30.  Zawodowi tancerze ze szkoły muzycznej Swing Avenue z Warszawy dali niesamowity pokaz tańca towarzyskiego połączony z konkursami i zabawami dla publiczności.

Przy scenie zostały rozmieszczone banery organizatorów oraz sponsorów.

Impreza zakończyła się kinem plenerowym, uczestnicy obejrzeli film „Pani na Korczewie",  który jest historią rodziny Ostrowskich, Pałacu  w Korczewie oraz mieszkańców gminy Korczew.

Na placu przy Pałacu zwiedzający mogli obejrzeć  zabytkowe auta, motocykle oraz niesamowite mini czołgi. Były stoiska z lokalnymi produktami m. in.: Winnica Korol z Mielnika, artyści z Mielnika, Dażynka Nadbużańskie Smaki z Rotek gm. Drohiczyn, Piekarnia Cukiernia Korczew, Pasieka Pod Kaliniakiem ze Szczeglacina gm. Korczew, Koło Gospodyń Wiejskich w Ogrodnikach gm. Siemiatycze, „Bajeczna” lody tradycyjne Pani Marzena Sawicka z Drohiczyna, Pan Roman Kuzelak z ceramiką oraz Pan Piotr Sadło z orzechami w karmelu i kasztanami jadalnymi. Na stoisku  SLGD „ Tygiel Doliny Bugu” zorganizowano quiz z nagrodami na temat obszarów chronionych na terenie LGD, w którym mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy wydarzenia.

Impreza miała na celu promocję regionu, zwiększenie ruchu turystycznego oraz wydłużenie sezonu turystycznego. Zależało nam na tym, żeby o Pałacu w Korczewie dowiedziało się jak najwięcej osób a przede wszystkim turystów. To miejsce jest perłą na Podlasiu Nadbużańskim, jednym z nieodkrytych skarbów w naszym kraju, impreza niewątpliwie spowodowała zwiększenie zainteresowania naszym regionem.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Siedlecki oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad imprezą sprawował Tygodnik Siedlecki, Wieści Sokołowskie, Kurier Podlaski, Polskie Radio RDC oraz e-TV Bug.

Zdjęcia (18)