W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kupalnocka- 6.07.2025 r.- relacja

na pierwszym planie grupa pięciu osób- 3 kobiety i dwóch mężczyzn. Jena kobieta z wiankiem z kwiatów na glowie

W niedzielne popołudnie dnia 6 lipca 2025 r. na polanie przy przeprawie promowej w Bużyskach odbyło się coroczne wydarzenie pn. Kupalnocka 2025.

Wydarzenie jak co roku przyciągnęło mnóstwo uczestników przybierając w tym roku charakter regionalny poprzez uczestnictwo gości i turystów z ościennych gmin. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji na uczestników min. wicie wianków i puszczanie ich na rzekę Bug, Potrawy z grilla, muzykę biesiadną na żywo oraz stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

Jednym z głównych punktów w programie wydarzenia było święcenie wody. O godzinie 18:00 Proboszcz Parafii Knychówek – Antoni Klukowski wraz z Wikarym Parafii Końcówek Radosławem Żukowskim oraz Proboszczem Parafii Rusków- Tomaszem Żukowskim wraz z uczestnikami imprezy wypłynęli promem na rzekę Bug gdzie dokonano uroczystego poświęcenia wody.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich ze Szczeglacina, Drażniewa oraz Korczewa – gdzie serwowano pyszne domowej roboty ciasta, a na najmłodszych czekała wata cukrowa, popcorn oraz kręcony ziemniak. Najmłodsi mieli także możliwość skorzystania bezpłatnie z wielu atrakcji przygotowanych właśnie dla nich tj. dmuchane zjeżdżalnie, quizy oraz warsztaty plastyczne.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście : Pan Wiesław Raboszuk- Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Pani Magdalena Sałata- Dyrektor Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Pani Izabela Sawicka Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, Pan Stanisław Sawicki- Dyrektor Zarządu Zlewni w Sokołowie Podlaskim, Pani Joanna Like – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach, Pani Agata Ługowska- Kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Pan Dariusz Ślęczkowski- Dyrektor MODR OT Siedlce, Wójtowie sąsiednich gmin,  Księżą z Parafii Knychówek oraz Rusków, Pani Marzanna Kałan- Skarbnik Gminy Korczew, Pani Agnieszka Grabarska- Sekretarz Gminy Korczew, Pani Barbara Roszuk- Przewodnicząca Rady Gminy Korczew.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki partnerom wydarzenia.

Partnerami Wydarzenia byli Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Zdjęcia (35)

{"register":{"columns":[]}}