W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

informacja o konsultacjach nt. planu SECAP

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

 

 

 

 

W ramach realizacji projektu CESSEU (Central and Eastern European Sustainable Energy Union) Gmina Korczew przystąpiła do inicjatywy Porozumienia Burmistrzów (Convenant of Mayors) – zgodnie z uchwałą Rady Gminy Korczew z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie przystąpienia Gminy Korczew do „Porozumienia burmistrzów na rzecz klimatu i energii”, które zobowiązuje Gminę do opracowania planu SECAP czyli Plan działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu dla Gminy Korczew.

Plan SECAP jest wskazaniem kierunków rozwoju Gminy w osiągnięciu większej neutralności klimatycznej oraz sprawiedliwej transformacji energetycznej, pozwoli on na  obranie właściwego kursu i monitorowanie postępów takich działań. Proponowane cele są bardzo ambitne i wynikają z intencji przedstawionych przez Komisję Europejską, jakim są m.in.: obniżenie emisji dwutlenku węgla o 40%, ograniczenia zużycia energii oraz wzrostu udziału OZE w miksie energetycznym.

Został opracowany „Plan działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu dla Gminy Korczew”.

Konsultacje dotyczące zaprezentowanego planu SECAP będą przeprowadzone poprzez wypełnienie ankiety konsultacyjnej w formie elektronicznego formularza zgłaszania opinii. Zapraszamy do przedstawienia swoich uwag w terminie do 27.12.2022 do 10:00.

Link do formularza: https://forms.gle/HJ5u35G7dg4x3Yn76

{"register":{"columns":[]}}