W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja dotycząca szacowania strat spowodowanych suszą w 2024 r.

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Informacja dotycząca szacowania strat spowodowanych suszą w 2024 r.

           W związku z zaistniałą suszą rolniczą, potwierdzoną wynikami monitoringu suszy rolniczej przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przypominam, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 lipca 2023r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U.2023r.poz. 1350) wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę producenci rolni obowiązkowo będą musieli składać za pomocą publicznej aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą” do dnia 15 października roku wystąpienia suszy.

Aplikacja dostępna pod poniższym adresem:

https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign

Tabela obrazująca uprawy dotknięte suszą dla Gminy Korczew udostępniona jest na stronie Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach pod linkiem:  

 https://susza.iung.pulawy.pl/wykazy/2024,1426022/

{"register":{"columns":[]}}