W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

APEL DO MIESZKAŃCÓW

Wójt Gminy Korczew Sławomir Wasilczuk

Pojawia się coraz więcej informacji o oszustwach lub próbach oszukania szczególnie osób starszych. Kiedy dana osoba odbiera telefon od kogoś podającego się za policjanta z prośbą o pomoc w akcji przeciwko oszustom, często traci oszczędności całego życia. Podobnie bywa w sytuacji, gdy chce pomóc "krewnemu", który uczestniczył np. w wypadku drogowym

W ostatnim czasie na terenie gminy Korczew mieszkańcy również otrzymywali telefony dot. udziału ich krewnych w wypadkach komunikacyjnych i konieczności w związku z tymi zdarzeniami wpłaty określonej kwoty pieniędzy.

Apelujemy aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, których nie znamy zanim nie sprawdzimy i nie potwierdzimy, że nasi znajomi czy krewni ich faktycznie potrzebują!

Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy przez telefon nie proszą o przekazanie pieniędzy lub przelanie ich na jakiekolwiek konto w ramach pomocy w działaniach policyjnych!

W  przypadku  jakichkolwiek  podejrzeń,   że  może  to   być  próba   wyłudzenia   pieniędzy   prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji, dzwoniąc pod numer 112.

Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności naszego życia!

                                                                                   Wójt Gminy Korczew

                                                                                    Sławomir Wasilczuk