W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wizyta Arkadiusza Czartoryskiego w Gminie Górzno

Minister Arkadiusz Czartoryski, Krzysztof Skwarek - przewodniczący rady gminy oraz wójt gminy Waldemar Sabak

W ramach dobrej współpracy samorządu gminy Górzno z Ministerstwem Sportu i Turystyki na sesji rady gminy w dniu 24 marca 2023 r. gościł sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pan Arkadiusz Czartoryski.

W swoim wystąpieniu Minister wyraził uznanie dla samorządu gminy Górzno za realizację wielu inwestycji, co wiąże się z polityką rządu w ramach wspomagania samorządów gminnych. Przedstawił jednocześnie działania Ministerstwa w zakresie rozwoju bazy sportowej dla terenów wiejskich.  Podkreślił, że resort chce wspierać inwestycje niezwykle potrzebne, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. W trakcie swojej wizyty Pan Arkadiusz Czartoryski miał okazję zapoznać się z obecnie realizowanymi inwestycjami na terenie gminy.

Podczas spotkania Minister podziękował za kultywowanie tradycji narodowych i wartości chrześcijańskich na terenie gminy, nawiązując do pomników powstałych przed urzędem gminy.

Ponadto podczas posiedzenia poruszono tematy dotyczące działań rządu ws. wysokości cen energii. Nie zabrakło również pytań dotyczących bieżących problemów związanych z rolnictwem. Minister przedstawił także założenia do projektu ustawy przyznającej dodatek emerytalny dla sołtysów, który ma wynosić 300 zł dla tych, którzy pełnili stanowisko co najmniej 2 kadencje.  

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}