Gminne eliminacje w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
W dniu 30 marca 2022r. o godz. 10:00 w budynku Urzędu Gminy w Górznie odbyły się gminne eliminacje w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Turniej otworzył Wójt Gminy Górzno Waldemar Sabak – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Garwolinie, który powitał wszystkich przybyłych i życzył uczestnikom konkursu zajęcia jak najlepszych miejsc.
Do turnieju przystąpiło 23 uczestników z czterech szkół z terenu Gminy Górzno, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych.
-
Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie:
- Lena Talarek
- Julia Grzeszczak
- Błażejczyk Marta
- Balas Maksymilian
- Lis Nikodem
- Zając Alan
- Latuszek Wojciech
- Szwed Jan
- Broniszewski Kacper
- Zając Mikołaj
2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkach
- Kacper Rosłaniec
- Aleksandra Płatek
- Julia Ragus
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Samorządkach
- Marcel Łysiak
- Jan Gałkowski
- Żak Bartosz
- Franciszek Nowicki
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uninie
- Suchecki Adam
- Dębowski Kacper
- Bogusz Julia
- Piotr Szarek
- Przemysław Bogusz
- Bartosz Suchecki
Turniej przeprowadzono z podziałem na dwie kategorie wiekowe:
I grupa – klasy I-IV
II Grupa – klasy V-VIII
W pierwszej kolejności młodzież wypełniała arkusze testowe zawierające 20 pytań, a następnie po ich sprawdzeniu przeprowadzono dogrywkę w formie eliminacji ustnych w celu wyłonienia zwycięzców w I i II grupie wiekowej.
Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych wyłoniono następujących zwycięzców:
Grupa I – klasy I-IV
I MIEJSCE- Julia Bogusz – z ZSP w Uninie
II MIEJSCE – Lena Talarek – z PSP w Górznie
III MIEJSCE – Franciszek Nowicki z PSP w Samorządkach
Grupa II – klasy V-VIII
I MIEJSCE – Broniszewski Kacper z PSP w Górznie
II MIEJSCE – Kacper Rosłaniec z PSP w Łąkach
III MIEJSCE – Szarek Piotr z ZSP w Uninie
Do eliminacji powiatowych zostali zakwalifikowani uczestnicy którzy zajęli I i II miejsce w danych grupach tj.: Julia Bogusz i Lena Talarek z grupy I oraz Kacper Broniszewski i Kacper Rosłaniec z grupy II
Wszystkim uczestnikom Pan Wójt pogratulował wiedzy, osiągniętych wyników i wręczył pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w turnieju. Za zajęcie I, II i III miejsca zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz upominki rzeczowe. Pan Wójt podziękował również opiekunom uczestników za poświęcony czas i przygotowanie młodzieży do eliminacji gminnych.