Jubileusz 70-lecia Polskiego Związku Niewidomych Koła Powiatowego w Jarosławiu
29.05.2026
27 maja w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Polskiego Związku Niewidomych Koła Powiatowego w Jarosławiu. Jubileusz zgromadził członków i sympatyków organizacji, przedstawicieli władz samorządowych, instytucji oraz organizacji współpracujących z Kołem.
Gminę Chłopice podczas uroczystości reprezentowali Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Kuźniar.
Obchody rozpoczęła konferencja „Widzieć więcej”, poświęcona potrzebom i wyzwaniom osób niewidomych i słabowidzących. Następnie uczestnicy wysłuchali koncertu „Widzieć sercem i muzyką”, przygotowanego przez członków i wolontariuszy Koła PZN. W programie nie zabrakło również wspomnień, podziękowań oraz refleksji nad siedmioma dekadami działalności organizacji.
Jubileusz był okazją do podkreślenia niezwykle ważnej roli, jaką Polski Związek Niewidomych odgrywa w życiu lokalnej społeczności, wspierając osoby z dysfunkcją wzroku oraz integrując środowisko osób z niepełnosprawnościami. Podczas uroczystości wyrażono także wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom wspierającym działalność Koła.
Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa wziął udział w uroczystym wbiciu pamiątkowego gwoździa w drzewiec sztandaru Koła PZN wpisując tym samym Gminę Chłopice do grona samorządów wspierających działalność organizacji.
Serdecznie gratulujemy Polskiemu Związkowi Niewidomych Kołu Powiatowemu w Jarosławiu pięknego jubileuszu oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji swojej ważnej misji.