W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Róże Powiatu 2015

logo róże powiatu oleskiego

Róże Powiatu 2015
We wtorek 12 stycznia 2016 r., w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i  wyróżnień Starosty Oleskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wolontariatu.
Nagrody wręczali Starosta Oleski Stanisław Belka, Wicestarosta Roland Fabianek, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Cichoń oraz przybyły na uroczystość Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.
Galę uświetnił występ chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz grupa muzyczna z Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie.
Laureaci nagrody Róże Powiatu 2015
Krystyna Polak – przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów  i Inwalidów w Oleśnie. Jak rok długi, tak bogaty w różne imprezy kulturalne i to za sprawą prężnej osoby pani Krystyny. Niezwykły potencjał i energia pani, współgrają w bardzo wielu obszarach wsparcia dla członków Związku.
Krzysztof Musioł – z tańcem związany jest  od dziecka. W  wieku 9 lat, rozpoczął zajęcia na kursie tańca. Potem został tancerzem w  Oleskim Klubie Tańca Towarzyskiego „Róża”. Pan  Krzysztof,  pierwsze kroki taneczne  stawiał pod okiem zasłużonego  nauczyciela tańca  pana  Jerzego Mierzwy. Taniec stał się jego życiową pasją . Ogromną rolę  w rozwoju talentu Pana Krzysztofa odegrał trener tańca towarzyskiego  pan  Marek Trzemżalski. Ciężką pracą i wyrzeczeniami, Krzysztof został tancerzem międzynarodowej klasy mistrzowskiej „S”.
Ks. Józef Dziuk - od 1991 roku proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim. Posługa kapłańska księdza Józefa widoczna jest w każdym zakątku tego miasteczka. Sam kościół i jego obejście  promienieją. Przede wszystkim jednak Ksiądz Józef Dziuk to wspaniały, pogodny człowiek, z dużą dozą dystansu do siebie i pokorą do świata, mając dla każdego  czas i pocieszenie.

January 2015


Koło Miłośników „ Historii Lokalnej” w Radłowie - Prezesem honorowym jest pan Reinhold Kotwic. Organizacja skupia grono sympatyków i miłośników wydarzeń historycznych, często nigdy w literaturze nieopisanych. Przyświeca im cytat Jana Pawła II „Historia-świadek czasu, światło prawdy, życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości…” Historię regionu przedstawiają jako zlepek kultur wpisany w naszą małą Ojczyznę. Praca, którą potrafią się podzielić, uczy społeczność lokalną jak ocalić od zapomnienia to, co już za nami.
Maria Mitrenga - to animator starszych osób. Organizatorka Senioraliów i założycielka zespołu wokalnego „Ferajna”. Propagatorka zdrowego stylu życia, inicjatorka spotkań „Żyjmy zdrowiej.” Pozyskała dla Seniorów lokum w Oleśnie przy ulicy Dworcowej. Organizuje imprezy plenerowe, festyny i wypady turystyczne z myślą o starszych mieszkańcach naszego regionu.
Tadeusz  Mańka - to społecznik, który propaguje sport i zdrową rywalizację. Potrafi inspirować społeczeństwo do samodyscypliny i poświęcenia, budując dobry wizerunek sportowy regionu.  Piłka nożna od ponad 30-tu lat jest jego pasją życiową. Potrafi z uporem dążyć do celu i osiąga wysokie wyniki. Pozyskuje sponsorów i dotacje na funkcjonowanie sportu. Jest doceniany przez Opolski Związek Piłki Nożnej, odznaczany Brązową i Srebrną Odznaką.
Joachim Jendrzej - przedsiębiorca w branży transportowej  i gastronomicznej, wieloletni działacz sportowy, były prezes Oleskiego Klubu Sportowego. Współpracuje z wieloma stowarzyszeniami na terenie powiatu oleskiego. Swoją kreatywnością i umiejętnościami skutecznie wspiera projekty w zakresie kultury i działania promocyjne Starosty Oleskiego.
Arkadiusz Panek - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie. Wspaniały trener i mentor swoich wychowanków. Ze swoimi podopiecznymi rok rocznie występuje na arenie wojewódzkiej.
Damian Sowa - od 2006 roku zatrudniony na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie. Wspaniały sportowiec i trener młodzieży, zapalony biegacz, zarażający swoją pasją młode pokolenie.
Maria  Podgórska - opiekun Seniorów Zgromadzonych w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Bardzo oddana i pomocna osobom niepełnosprawnym. Niezwykle pogodnie podchodzi do życia i problemów, które ono niesie. Potrafi zjednać wokół siebie osoby ciepłe, gotowe na pomoc i współczucie. Zorganizowana i pomysłowa w działaniu dla ludzi. Redaguje pismo „Oleska Popołudniówka”.
Artur Chęciński - nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Oleśnie, swym wielkim zaangażowaniem i postawą daje przykład młodzieży. Jego pasją jest lekkoatletyka. 
Piotr Dalecki - od 20 lat związany zawodowo z Firmą Oras, wieloletni dyrektor ds. finansowych i członek Zarządu Oras. Lubi  dobrą muzykę i dlatego chętnie angażuję się w organizację projektów muzycznych w ramach międzynarodowych partnerstw powiatu oleskiego.
Anna Meryk - na co dzień dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich. I kto nie zna tej postaci? Inicjatorka innowacji realizowanej w szkole „Nasze korzenie – co jeszcze można ocalić od zapomnienia”. Regionalizm jest do niej przypisany. W szkole prowadzona jest Izba Tradycji Śląskiej, a w niej lekcje muzealne: „Od ziarenka do bochenka”, Od kropelki do osełki”, „Pamiątki rodzinne”, „Jak Ółma warzyła”, „Ginące zawody”. Po raz szósty już odbyło się święto piernika. Szkoła uzyskała tytuły „Szkoły w ruchu” i „Szkoły Odkrywców Talentów”. Od 30 lat kieruje Zespołem „Caritas” w Borkach Wielkich. Jest organizatorką pomocy misyjnej dla dzieci afrykańskich z Burkina Faso.

Januarki 2015


Dorota Pałyga - opiekun wolontariatu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1  w Praszce od 13 lat. W 2002 r. uczestniczyła w organizacji szkolnego ”Klubu 8”, podlegającego Fundacji ”Świat na TAK”. 
Wioletta Gajda – uczennica III klasy I Liceum Ogólnokształcącego  Zespołu Szkół w Oleśnie, przygodę z wolontariatem rozpoczęła już w gimnazjum. Laureatka XIV edycji konkursu Nastolatków w powiecie oleskim.
Agata Adamska - uczennica III klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Praszce. Pracuje w szkolnym klubie młodzieżowego wolontariatu. Porządkuje opuszczone groby, przygotowuje paczki świąteczne i sprzedaje własne wypieki, wspierając program „ Adopcja Serca”.

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}