W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Deklaracja dostępności

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.samorzad.gov.pl/web/gops-jaslo

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej samorzad.gov.pl/web/gops-jaslo

Deklaracja dostępności

Informacje ogólne

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej GOPS Jasło.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treść niedostępna

Struktura tekstów i dokumentów nie spełnia w pełni wymagań, brak jest oznaczeń nagłówków.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Piotr Grasela, admin@gops.gminajaslo.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 134436636. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

Żądanie musi zawierać:

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, nastąpi najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle – ul. Słowackiego 4, 38-200 Jasło. Do budynku prowadzi boczne wejście od ul. Słowackiego oraz główne wejście od strony parkingu dostępnego od strony ul. Słowackiego i ul. Mickiewicza. Do obu wejść prowadzą schody. Przy schodach do wejścia głównego znajduje się podnośnik pionowy platforma dla wózków. Budynek jest pięcio kondygnacyjny: parter i cztery piętra. Biuro obsługi klienta znajduje się na parterze na wprost od wejścia głównego. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy i platformy przyschodowej. W przypadku interesanta z niepełnosprawnością ruchową pracownik merytoryczny obsługuje go w wyznaczonym pomieszczeniu na parterze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, po prawej stronie od wejścia. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem przewodnikiem osoby niewidomej lub niedowidzącej oraz psem asystentem osoby niepełnosprawnej ruchowo. Budynek nie jest oznaczony piktogramem informującym o tej możliwości. W budynku znajdują się dwa ciągi komunikacyjne pionowe (schody) ale tylko jeden z nich dostępny jest na terenie Urzędu. Stopnie (pierwszy i ostatni) schodów oznaczone są listwami ostrzegawczymi koloru żółtego, przed stopniami zainstalowane są pola uwagi. Od wejścia głównego dostępne są kolorowe ścieżki prowadzące do pięciu, najczęściej wykorzystywanych w celu załatwienia sprawy, lokalizacji. W budynku przy drzwiach wejściowych do pomieszczeń zainstalowane są kontrastowe tabliczki z oznaczeniami brajla dla osób niewidomych i słabowidzących.