Święto Konstytucji 3 Maja
03.05.2025
W dniu 3 maja odbyła się miejsko – gminna uroczystość upamiętniająca 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się o godz. 12:00 uroczystą mszą świętą o charakterze patriotycznym w radoszyckim kościele. Następnie przedstawiciele władz gminy, poczty sztandarowe, strażacy, zuchy, harcerze oraz mieszkańcy przemaszerowali do parku przy akompaniamencie orkiestry dętej. Po oficjalnym przywitaniu przybyłych delegacji i wszystkich zgromadzonych nastąpiły przemówienia, a po nich złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikiem. Na zakończenie odbyła się część artystyczna, która odwoływała się do najważniejszych wartości związanych z polskim patriotyzmem i historią.