Harcerska wizyta w Nadleśnictwie Radoszyce
08.04.2025
Podczas cotygodniowej, wtorkowej zbiórki harcerze z 33 KDSH „Iskra” wraz z druhnami Agnieszką i Małgorzatą wybrali się do Nadleśnictwa Radoszyce. Serdecznie dziękujemy p. Beacie Kiełbus za przeprowadzenie ciekawych zajęć, podczas których poznaliśmy niebezpieczne zwierzęta leśne, nauczyliśmy się rozpoznawać ich tropy oraz dowiedzieliśmy się jak zachować się w lesie w sytuacji zagrożenia. Przypomnieliśmy sobie również podstawowe gatunki grzybów jadalnych i trujących oraz zasady bezpiecznego grzybobrania. Kolejne zadanie w ramach Odznaki Chorągwianej „Jodła” zostało wykonane, tym razem mamy zamiar zdobyć Złotą Jodłę.