W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Magiczna moc bajek"- moduł III

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY

„MAGICZNA MOC BAJEK” MODUŁ III TOLERANCJA, AKCEPTACJA.

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Wieniawie z grupy III BIEDRONKI w miesiącu grudniu zrealizowały następujące zadania:

• „Poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych”- wykonanie poradnika z dziećmi z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia)

•”Nikt nie może być sam”- wszyscy dajemy sobie dobre słowo, uśmiech i pomocną dłoń-zorganizowanie Dnia Optymisty. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki Majki Jeżowskiej pt.” Od rana mam dobry humor”, który nastawił wszystkich pozytywnie .Muzyka i taniec wpłynęły na dobre samopoczucie obecnych w grupie dzieci. Wspólnie wyjaśniliśmy co kryje się pod pojęciem „optymista”.

• „Czy inny znaczy gorszy?”-zajęcia tematyczne :próba odpowiedzi na pytanie; wyjaśnienie pojęć tolerancja, akceptacja, na podstawie bajki „Brzydkie kaczątko”H.Ch. Andersena. Baśń uczy, żeby nie osądzać nikogo po wyglądzie. Nie należy też wyśmiewać się czy dokuczać komuś, lub krzywdzić w jakikolwiek sposób. W życiu nie jest najważniejszy wygląd ale to co druga osoba ma w głębi duszy;

•”Bajka o słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce” Jolanty Nortowskiej pomaga zrozumieć dzieciom zjawiska, które mogą być dla nich nie do końca jasne. Bajka uczy tolerancji i akceptacji ludzi o różnych schorzeniach;

•Dobranocki z dawnych lat „Filemon i Bonifacy”. Serial pomaga dzieciom zrozumieć otaczający je świat, uczy podstawowych pojęć w tym również akceptacji i tolerancji innych;

•Cykliczne czytanie książki z serii „Ptasia banda-Wróbel, co oćwierkał sąsiadów” .Pan Poeta. Dzieci w oparciu o bajkę zastanawiały się nad zagadnieniem: Dlaczego powinniśmy tolerować innych? Podczas zabawy twórczej dzieci zostały podzielone na cztery grupy. Każda grupa miała za zadanie naśladować innego ptaka. Następnie na sygnał nauczyciela wszystkie dzieci wydawały umówione dźwięki. Powstaje hałas i harmider. Dzieci we wspólnej rozmowie dochodzą do wniosku, że taki śpiew ptaków jest nieprzyjemny. W książce niekomfortowo czół się wróbel, który zareagował na swoich sąsiadów.

• „Jesteś kimś wyjątkowym” Martyny Brody to zestaw opowieści relaksacyjnych, które pomagają w złagodzeniu napięć i stresów, wywołują uśmiech i zadowolenie.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}