W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Grupa Krasnoludki

krasnale siedza na muchomorach

Dzieci 3-letnie są ruchliwe. Ich ruchom brakuje precyzji i dokładności. Często są jeszcze mało samodzielne i wymagają pomocy dorosłych, np. przy ubieraniu się, korzystaniu z toalety. Chętnie podejmują zabawową działalność manipulacyjną - lubią bawić się w piaskownicy, masą plastyczną, klockami, lubią malować szczególnie palcami i na dużych powierzchniach. Chętnie rysują, chociaż kończą pracę szybko po wykonaniu kilkunastu kresek pionowych i poziomych.

Wśród dzieci 3-letnich występują bardzo duże różnice w rozwoju mowy. Porozumiewają się one za pomocą zdań, popełniając jeszcze wiele błędów gramatycznych. Lepiej rozumieją polecenia kierowane do nich indywidualnie niż zbiorowe komunikaty wydawane całej grupie. Mowa dzieci jest jeszcze egocentryczna. Wypowiedzi mają związek z tym, co dzieje się wokół, z określoną sytuacją.

Emocje 3-latków są szczególnie silne oraz krótkotrwałe i zmienne. Maluch nie potrafi ich ukrywać i odróżniać, ani też kontrolować. W tym okresie dominują: radość, smutek, gniew, złość, które dziecko wyraża w żywych gestach, mimice, słowach i okrzykach, a także w ruchach całego ciała. 3-latek dostrzega miny i gesty dorosłych, i dlatego często jego emocje są odzwierciedleniem emocji rodziców bądź wychowawców.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}