W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

ds

2 kwietnia  to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  W pierwszym tygodniu kwietnia przedszkolaki dowiedziały się co to jest świadomość, miały także możliwość zrozumieć różnice między sobą a innymi oraz nauczyć się jak być przyjaznym i pomocnym wobec osób w spektrum autyzmu.  Dzieci ze wszystkich grup w ciekawy i przystępny sposób poznawały istotę autyzmu, wykonywały prace plastyczne, w których dominował kolor niebieski – symbolizujący autyzm.  Grupa ,, Słoneczniki”  wykonała puzzle z kartonu z napisem ,,Autyzm”, a także obejrzała  film edukacyjny pt.: ,, Miriam ma autyzm”. Poprzez ciekawe zajęcia dzieci zrozumiały, że mimo tego, że osoby z autyzmem wyglądają zupełnie zwyczajnie to odbierają świat inaczej niż większość z nas.
4 kwietnia dzieci z grupy ,,Maki” wraz z Wychowawczyniami oraz z Panią Dyrektor jak co roku uczestniczyli w miejskich obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Ostrowieckim Browarze Kultury, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. Dzieci  zaprezentowały scenkę teatralną o przyjaźni, pokazały jak ważny jest drugi człowiek oraz,  że każdy zasługuje na miłość i szacunek. Podtrzymując coroczną tradycję na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy wypuścili w niebo błękitne balony - symbol solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}