W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Przasnyskiego podjął zdecydowane kroki w celu uratowania przebudowy dróg wojewódzkich 544 i 614

30.12.2022

W maju 2021 roku Powiat Przasnyski w wyniku postępowania przetargowego zawarł umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji i wykonanie rozbudowy drogi wojewódzkiej 544 Mława — Przasnysz — Ostrołęka oraz drogi wojewódzkiej 614 Chorzele — Krukowo — Myszyniec. Firma, pomimo uzyskania części pozwoleń budowlanych i decyzji ZRID, nie wkroczyła na plac budowy i nie rozpoczęła prac. Zarząd Powiatu podjął więc zdecydowane kroki w celu uratowania inwestycji.

Grafika przedstawia informację o podjęciu przez Zarząd Powiatu Przasnyskiego zdecydowanych kroków w celu uratowania przebudowy dróg wojewódzkich 544 i 614.

Dotychczasowy wykonawca nie rokuje terminowym wykonaniem inwestycji i grozi to utratą unijnych środków. W tej sprawie Zarząd Powiatu Przasnyskiego odbył konsultacje z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, Zespołem Radców Prawnych Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oraz Powiatowym Zarządem Dróg.

Zarząd podjął trudne decyzje o odstąpieniu od umów dotyczących obu dróg wojewódzkich. Decyzja ta ma na celu uchronienie Powiatu Przasnyskiego przed utratą środków europejskich.

Jednocześnie Zarząd na prośbę wykonawcy podjął mediacje z firmą, by ostatecznie rozpatrzeć możliwości realizacji przez nią inwestycji. Wkrótce będziemy mogli przystąpić do kolejnych czynności w tej sprawie.

{"register":{"columns":[]}}