W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Za nami charytatywny mecz piłki siatkowej. Zebraliśmy ponad 5 tys. zł dla Kuby!

07.12.2022

Mikołajki można świętować również na sportowo, dodatkowo pomagając bliźnim. Obecnie takiej pomocy potrzebuje uczeń ZSP - Kuba Koziatek, dlatego 6 grudnia 2022 roku odbył się szczególny mecz siatkarski, połączony z charytatywną zbiórką. Społeczność szkolna wraz ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu zjednoczyła się w akcji, pomagającej Kubie w powrocie do zdrowia.

Zdjęcie grupowe dwóch drużyn - drużyny Starosty i drużyny Zespołu Szkół Powiatowych gospodarzy turnieju oraz beneficjentów akcji charytatywnej.

17-letni Jakub Koziatek, uczeń Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, do niedawna chorował na niezłośliwy nowotwór szczęki i przeszedł ciężką operację resekcji i rekonstrukcji żuchwy. Po całkowitym zakończeniu leczenia, aby móc w pełni cieszyć się życiem i powrotem do zdrowia, Kuba będzie potrzebował implantów zębowych oraz rehabilitacji, na co konieczne są fundusze. Stąd zamysł zorganizowania charytatywnego spotkania siatkarskiego. Jego pomysłodawcami byli pedagog szkolny  ZSP - Agnieszka Dawidziuk oraz starosta Krzysztof Bieńkowski, a organizatorami ZSP w Przasnyszu oraz Powiat Przasnyski.

Na boisku hali sportowej przy ul. Sadowej naprzeciw siebie stanęły dwa wyjątkowe zespoły. Drużyna Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego zmierzyła bowiem się z drużyną kadry ZSP.

W skład drużyn weszli:
Drużyna Starosty:
Krzysztof Bieńkowski – Starosta Przasnyski
Łukasz Chrostowski – Burmistrz Miasta Przasnysz
Tomasz Łysiak – Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu
Jarosław Włodarczyk – Dyrektor Wydziału Budownictwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Przasnyszu
Magdalena Kowalewska – Kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji  Starostwa Powiatowego w Przasnyszu
Michał Mocek – opiekun Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego 
Angelika Wojciechowska – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego 
Kamil Płocharczyk – Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego 
Rafał Tworkowski – pracownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji  Starostwa Powiatowego w Przasnyszu
Joanna Fuks - pracownik Starostwa Powiatowego w Przasnyszu

Drużyna ZSP:
Grzegorz Cołosinski 
Agnieszka Różańska 
Bogdan Ćwiek 
Michał Wyrzykowski 
Michał Michalski   
Wojciech Pietrzak 
Maciej Łada 
Magdalena Morawska 
Błażej Gołębiewski

W wyrównanej i pełnej emocji walce zespołowej w szczytnym celu wynikiem 2:1 zwyciężyła Drużyna Starosty!
Sportowa impreza, której towarzyszył kiermasz ciast oraz warsztaty taneczne zumby, zapewniła nie tylko moc wspaniałych emocji, ale też dołożyła konkretną kwotę do akcji pomocy dla Kuby. Cały dochód z meczu i towarzyszących mu atrakcji w wysokości ponad 5 tysięcy złotych zostanie przekazany na jego leczenie.
Serdecznie dziękujemy zawodnikom za wspaniałą grę i sportowe emocje, licznym kibicom za entuzjastyczny doping i wsparcie!

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}