W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Przasnyskiego

23.03.2023

23 marca 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Przasnyskiego. Głównymi tematami rozmów była sytuacja polskiego rolnictwa oraz informacja na temat bieżących działań Mazowieckiej Izby Rolniczej.

4

Zebranych na spotkaniu przywitał Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, zapewniając o otwartości Powiatu Przasnyskiego na potrzeby rolników oraz wsparciu Powiatu dla rozwoju rolnictwa na naszym terenie. Starosta przedstawił członkom Rady nowego Wicestarostę Powiatu Przasnyskiego – Pawła Mostowego, który następnie opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z rolnictwem oraz o działalności Powiatu związanej z utrzymaniem porządku na drogach powiatowych.

W kolejnym punkcie spotkania głos zabrał Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Rolnictwa w Przasnyszu Wojciech Długokęcki, który przedstawił obecne i zapowiedział przyszłe działania Biura Powiatowego ARiMR skierowane do rolników. Przypomniał zebranym o rozpoczęciu przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich oraz innych płatności powierzchniowych w ramach mechanizmów Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, sposobach składania wniosków oraz ważnych terminach.

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}