W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przewozy autobusowe będą kontynuowane!

23.12.2022

Choć nie powiodła się próba pozyskania dopłat na organizację powiatowych przewozów w I naborze wniosków na 2023 r., Starosta Krzysztof Bieńkowski, licząc się z groźbą pozbawienia mieszkańców publicznej komunikacji, podjął intensywne starania o zdobycie środków. Jego wysiłki przyniosły efekt!

Grafika przedstawia informację o kontynuowaniu publicznej komunikacji autobusowej w Powiecie Przasnyskim, która zyskała dofinansowanie w ramach dodatkowego limitu środków na ten cel.

Tuż przed Wigilią otrzymaliśmy wiadomość, że Powiat Przasnyski otrzyma dopłaty w ramach dodatkowego limitu. To doskonałe wieści dla pasażerów!​​​​​ Przewozy autobusowe będą kontynuowane! 

12 grudnia przekazaliśmy mieszkańcom informację o tym, że Powiat Przasnyski nie znalazł się na liście beneficjentów rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na 2023 r., co oznaczało brak możliwości kontynuowania kursów, służących pasażerom od 2019 r. Jednocześnie informowaliśmy, że Starosta Krzysztof Bieńkowski nie ustaje w staraniach o pozyskanie środków zewnętrznych, pozwalających na dalszą realizację przewozów. Dziś możemy z radością poinformować, że jego wysiłki zostały nagrodzone.

Właśnie wpłynęło elektroniczne pismo od Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, informujące Starostów, że ich wnioski o objęcie dopłatą w 2023 roku realizacji zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej poprzez dopłatę do ceny usługi zostały pozytywnie rozpatrzone, a wnioskowane linie komunikacyjne zostaną objęte dopłatą w ramach dodatkowego limitu środków z Funduszu.

Informacje dotyczące terminu oraz trybu zawierania umów o dopłatę, Powiat Przasnyski otrzyma odrębnym pismem, ale już teraz możemy przekazać mieszkańcom korzystającym z powiatowej komunikacji autobusowej dobrą nowinę, zapewniając, że wraz z nastaniem 2023 r. nie zostaną pozbawieni możliwości dojazdu do miejsc pracy, szkół czy placówek ochrony zdrowia.

{"register":{"columns":[]}}