W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

PCPR w Przasnyszu uruchomił telefon dla osób, które wymagają wsparcia

14.11.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, iż w tym roku po raz pierwszy przystąpiło do organizowanej przez Fundację „Po Drugie” - „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, która odbywa się w dniach 1-19 listopada, a także o całorocznych działaniach związanych z profilaktyką i zapobieganiem zjawisku przemocy w Polsce.

Grafika informująca o inicjatywie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i uruchomieniu telefonu wsparcia. Treść grafiki w artykule.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Biorąc udział w Kampanii pragniemy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę i edukację społeczną w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wzmacnianie świadomości czym jest przemoc. 

Został uruchomiony telefon dla osób, które wymagają wsparcia. Będzie funkcjonował w dniach od 7 do 19 listopada. Dyżur pełni pracownik socjalny – Justyna Piotrowska, pod numerem tel. 29 752 51 73 (wew. 17) w godzinach od 8:00 do 16:00. Osoby doświadczające przemocy, uzyskają informację o możliwych formach pomocy.

Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}