W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mikołajki na lodowisku dla dzieci z pieczy zastępczej

07.12.2022

Z okazji dnia Świętego Mikołaja spełniło się jedno z marzeń najmłodszych mieszkańców powiatu pozostających w pieczy zastępczej. Zorganizowano dla nich zabawę na lodowisku. W imprezie wzięły udział​ maluchy z rodzin zastępczych oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych wraz z opiekunami.

Zdjęcie przedstawia Starostę Krzysztofa Bieńkowskiego, Świętego Mikołaja i Dyrektora PCPR w otoczeniu dzieci. Zdjęcie wykonano na tafli lodowiska krytego w Przasnyszu.

Ten dzień z pewnością zapisze się w pamięci wychowanków pieczy zastępczej. Dzieciaki miały bowiem możliwość jazdy na łyżwach, nieograniczonych gonitw po tafli oraz wspólnych zabaw. Starosta Krzysztof Bieńkowski życzył maluchom, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia były czasem spokoju, prezentów i radości. Uśmiechy, które zdobiły twarze dzieci, były najlepszym podziękowaniem za wspólnie spędzony czas oraz mikołajkowe podarunki.​

Krzysztof Bieńkowski oraz Dyrektor PCPR – Krzysztof Goś, prócz przedświątecznych życzeń, przekazali rodzinom i opiekunom zastępczym podziękowania za ich zaangażowanie w wychowanie dzieci, które z różnych przyczyn nie mają możliwości dorastania w naturalnym środowisku rodzinnym. Podarowanie pokrzywdzonemu dziecku możliwości wychowania się w rodzinie, w której panuje miłość i troska, należy do wspaniałości tego świata, dlatego przypominamy słowa wielkiego wychowawcy Janusza Korczaka - „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}