W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Amatorskie Zawody Pływackie o Puchar Starosty Przasnyskiego

12.12.2022

10 grudnia 2022 roku na pływalni Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach odbyły się Amatorskie Zawody Pływackie o Puchar Starosty. To już druga edycja zawodów po przekazaniu pływalni przez Powiat Przasnyski w zarząd ZSP Chorzele. 

Zdjęcie grupowe dzieci i młodzieży biorących udział w zawodach pływackich oraz Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego.

Zawody cieszą się ogromną popularnością i są wyczekiwane przez miłośników pływania. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 130 zawodników, którzy rywalizowali w 13 kategoriach, walcząc o 28 pucharów i 44 medale. 

O godzinie 8:30 odbyła się oficjalna rozgrzewka zawodników oraz zapoznanie się z zasadami, które przedstawił trener Sławomir Szczerbal z Klub Sportowy Płetwal Szczytno.  Punktualnie o godzinie 9:00 zawody oficjalnie otworzył Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski wraz z Dyrektor  Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach Anną Kostrzewą oraz Kierownikiem Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych Kompleks Chorzele Cezarym Bobowskim.

Zawodnicy startowali w następujących kategoriach:

Dystans 25m:
- dzieci do lat 7 z przyborem,
- dzieci do lat 7 bez przyboru,
- 8-9 lat,

Dystans 50m:
- 10-11 lat,
- 12-13 lat,
- 14-15 lat,
- 16-18 lat,
- 19-35 lat,
- 36-49 lat,
- 50-69 lat,
- 70-... lat,
oraz w Kategorii Rodzinnej (sztafeta 2x25m) i Szkolnej (Suma punktów za 5 najlepszych wyników uczniów w kategoriach wiekowych)

Nad bezpieczeństwem zawodników, przestrzeganiem zasad oraz płynnym przebiegiem kolejnych startów czuwali sędziowie czasowi oraz sędzia główny - ratownicy/instruktorzy pływania pracujący w MCSZ Kompleks Chorzele.

W trakcie startów zawodników, a także podczas oczekiwania na wręczenie nagród zawodnicy, kibice, wszyscy zebrani w Pływalni Chorzele goście mogli skosztować produktów na stoiskach firm Bel Polska, Tradycyjna Piekarnia w Chorzelach. Swoje stoisko promocyjne zaprezentowała również Grupa Cedrob S.A. Bardzo dziękujemy partnerom za wsparcie i współpracę przy organizacji zawodów.

Po wygenerowaniu przez system komputerowy ostatecznych wyników zawodów nastąpiło wręczenie pucharów dla zwycięzców poszczególnych kategorii, srebrne oraz brązowe medale otrzymały osoby sklasyfikowane na drugich i trzecich miejscach. Nagrody ufundował Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}