W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zasłużone odznaczenia odebrane! Zrobili to jako pierwsi w Polsce. Strażacy z PSP w Gorlicach ze Złotą Wojskową Odznaką Górską.

29.05.2026

W miniony piątek, 29 maja, odbyły się uroczyste obchody 33. rocznicy sformowania 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie dla dwóch strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. To właśnie na przemyskim rynku asp. Damian Przyboś oraz mł. ogn. Mateusz Kłapacz odebrali Złote Wojskowe Odznaki Górskie!

Obchody 33. rocznicy sformowania 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, uroczyste odebranie Złotej Wojskowej Odznaki Górskiej.

Przypomnijmy, że Mateusz oraz Damian w lutym br. wyruszyli w pięciodniową bieszczadzką wyprawę – kilkudniowy proces weryfikacji umiejętności ratowniczych, wytrzymałości, siły i charakteru, połączony z 90 km marszem na nartach skiturowych.

Przetestowali granice wytrzymałości i charakteru, tym samym dołączając do do elitarnego grona posiadaczy Złotej Wojskowej Odznaki Górskiej. Co ważne, zrobili to jako pierwsi strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Polsce.

Podczas uroczystych obchodów w Przemyślu strażacy z PSP w Gorlicach odebrali zasłużone odznaki.

Wśród obecnych był również bryg. Dariusz Surmacz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach.

Panowie, ogromne gratulacje!

Fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Więcej na temat wyprawy pisaliśmy tutaj: https://www.facebook.com/powiatgorlicki/posts/zrobili-to-jako-pierwsi-w-polsce-stra%C5%BCacy-z-psp-w-gorlicach-ze-z%C5%82ot%C4%85-wojskow%C4%85-od/1322649733233094/

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}