W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wyjątkowy jubileusz - szpital w Gorlicach ma 45 lat

Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach obchodzi jubileusz 45-lecia. Uroczysta gala, muzyka na żywo, wspomnienia i wyróżnienia.

Zdjęcie grupowe

W piątkowy poranek w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się uroczystości związane z rocznicą oddania do użytku nowego budynku gorlickiego szpitala. Dyrektor placówki, Marian Świerz, przedstawił krótką historię szpitala, a reprezentanci Szkoły Muzycznej uświetnili wydarzenie częścią artystyczną.

Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było uhonorowanie osób szczególnie zasłużonych dla ochrony zdrowia i życia mieszkańców regionu. W imieniu Ministra Zdrowia odznaki wręczyła Wicewojewoda Małopolski, Elżbieta Achinger.

Odznaką Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” uhonorowani zostali:
Ewa Belczyk, Józef Biernat, Jan Bodak, Henryk Czapka, Wiesław Gerhardt, Małgorzata Gutterch,  Andrzej Juszczak, Witold Kamiński, Bogdan Kasprzyk, Waldemar Kaszałowicz, Ryszard Kiełtyka, Danuta Kozioł, Wiesław Kozioł, Teresa Kumorkiewicz, Aneta Kordyl Nowak , Mariusz Łaś, Jolanta Malinowska-Pietrachowicz, Danuta Małecka-Tomasik, Bogusław Michalik, Zbigniew Mierzwiński, Maria Orchel- Bednarz, Magdalena Paruzel, Tomasz Płatek, Zofia Pruchnicka-Bukowska, Piotr Sikora, Beata Stępień, Ewa Sułkowska, Teresa Szpakowska, Leszel trybus, Borys Welz, Beata Włosek, Barbara Wojnar, Krzysztof Zagórski.

Jak podkreślał Mirosław Waląg - Starosta Powiatu Gorlickiego, tego typu wydarzenia i jubileusze nie byłyby możliwe, gdyby nie ludzie, którzy tworzą ten szpital: lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny oraz administracyjny. To właśnie oni, każdego dnia, dbają o to, aby pacjenci otrzymywali profesjonalną opiekę i czuli się bezpiecznie.

Obchody 45-lecia były okazją do refleksji nad rozwojem placówki na przestrzeni lat oraz do podkreślenia jej roli jako jednego z najważniejszych ośrodków medycznych w regionie. Zebrani goście wyrazili nadzieję, że kolejne lata działalności przyniosą dalszy rozwój szpitala, nowe inwestycje i podniesienie jakości usług zdrowotnych, tak aby mieszkańcy powiatu gorlickiego mogli zawsze liczyć na wsparcie i pomoc w najtrudniejszych chwilach.

Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu – życzymy dalszych lat pełnych sukcesów, rozwoju i satysfakcji z niesienia pomocy mieszkańcom regionu.

PEŁNA FOTORELACJA Z WYDARZENIA DOSTĘPNA NA NASZEJ STRONIE NA FACEBOOKU.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}