„Razem dla zdrowia” - wykład dr hab. n. med. Piotra Kukli już w najbliższą sobotę
Dbanie o zdrowie zaczyna się od wiedzy. Dlatego jako Powiat Gorlicki organizujemy wydarzenie mające na celu poszerzenie świadomości zdrowotnej mieszkańców naszego regionu.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Gorlicach, Urzędem Miejskim w Gorlicach, Szpitalem Specjalistycznym im. H. Klimontowicza oraz Gorlickim Centrum Kultury zapraszają na prelekcję cenionego specjalisty — dr hab. n. med. Piotra Kukli, znanego z profesjonalizmu i holistycznego podejścia do leczenia.
O czym będziemy mówić?
-
Suplementy diety i witaminy – fakty i mity
-
Nadciśnienie tętnicze – jak prawidłowo mierzyć ciśnienie
-
Otyłość i nowotwory – powiązania, profilaktyka
Podczas wydarzenia dostępne będą stoiska profilaktyczno-edukacyjne, na których specjaliści odpowiedzą na najczęstsze pytania mieszkańców oraz udzielą porad w zakresie:
-
poprawnego wykonywania pomiarów ciśnienia tętniczego krwi,
-
zasad zdrowego odżywiania (prezentacja piramidy żywieniowej),
-
konsultacji żywieniowych z dietetykiem,
-
analizy składu masy ciała,
-
nauki samobadania piersi,
-
zabiegów pielęgnacyjnych dłoni,
-
i wielu innych!
Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 7 czerwca br. w Gorlickim Centrum Kultury. Rozpoczęcie prelekcji o godzinie 9:00.
Weź ze sobą rodzinę, bliskich, przyjaciół — dowiedz się, jak skutecznie dbać o swoje zdrowie, bo zdrowie zaczyna się od wiedzy.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!