W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piknik Rodzinny

26.06.2022

piknik

26 czerwca 2022 roku po raz drugi w naszej gminie odbył się Piknik Rodzinny pod nazwą

„Aktywność i sport moim nałogiem”. Impreza odbyła się przy altanie na ul. Wesołej.

Organizatorami Pikniku był Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuleszach Kościelnych, Gminna Bibliotek Publiczna w Kuleszach Kościelnych wraz z Centrum Kulturalno- Edukacyjnym Wsi Kulesze Kościele, Klub Sportowy KS Kulesze Kościelne, Ochotnicza Straż Pożarna w Kuleszach Kościelnych, przy wsparciu finansowym i kadrowym Urzędu Gminy Kulesze Kościelne.

Impreza skierowana była głównie do dzieci i ich rodziców aby  stworzyć im możliwość wspólnego spędzenia czasu wolnego poprzez aktywność i sport .

Na przybyłych czekały liczne gry, zabawy i konkursy na świeżym powietrzu oraz moc pozytywnych wrażeń z przygotowanych atrakcji w tym dniu .

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć Sklep Puchatek Wysokie Mazowieckie, który również przygotował szeroką strefę zabaw i animacji oraz wiele nagród i upominków.

         Imprezie towarzyszyło również spotkanie z policją „Bezpieczne wakacje”. Dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa a w szczególności o zasadach korzystania ze zbiorników wodnych, o odpowiedzialności prawnej małoletnich, o zasadach działania numeru alarmowego i obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Wszystkich uczestników pikniku funkcjonariusze poinformowali również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W tym dniu, również pracownicy Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem realizowali zakres działań profilaktycznych, który obejmował: 1.) Pomiary parametrów życiowych: ciśnienie tętnicze, tętno, temperatura, saturacja. 2.) Profilaktyka nowotworu piersi: instruktaż dotyczący samobadania piersi z możliwością przećwiczenia sposobu badania na modelu piersi.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuleszach Kościelnych zorganizował punkt konsultacyjny gdzie dostępne były broszury, ulotki i materiały informacyjne dotyczące zagrożeń wynikających z nadmiernego stosowania różnych używek, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, uzależnień od internetu oraz wszystkich zagrożeń wynikających z pandemii Covid 19.

Podczas całej imprezy ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, tatuaże oraz wplatanie kolorowych warkoczyków we włosy, a największą radość sprawiła orzeźwiająca kurtyna wodna przygotowana przez OSP Kulesze Kościelne. Strażacy umożliwili również symulacje gaszenia pożaru przy pomocy węża strażackiego po przez lanie wody do celu .

         Dzieci oraz młodzież miały także okazję do szaleństw na dmuchanym miasteczku oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcie w foto-ramce wykonanej przez organizatorów.

Podczas pikniku ogłoszono wyniki konkursu „Upominek dla mamy i taty” oraz wręczono dyplomy „Najaktywniejszym Czytelnikom Dziecięcym w 2021 roku”, a także wręczono wszystkim zaangażowanym i odważnym uczestnikom puchary, medale i upominki za udział w konkursach i zawodach.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim mamom za przygotowanie słodkiego poczęstunku, grupom tanecznym starszą ,,Cosmo'', młodszą ,,Magnetic'' i najmłodszej, uroczej grupie „Magnusie” za odwagę, wytrwałą pracę i spektakularne występy, a także wszystkim dzieciakom małym i dużym oraz rodzinom, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}