W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Asystent rodziny

Asystent rodziny to osoba, która aktywnie wspiera rodzinę w zakresie jej funkcjonowania w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Dzięki swojej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu pomaga rodzinie radzić sobie z trudnymi sytuacjami czy pojawiającymi się problemami.

 

Przydzielanie asystenta rodziny przez Ośrodek Pomocy Społecznej

Asystent rodziny przydzielany jest rodzinie na podstawie wywiadu środowiskowegoprzeprowadzonego w danej rodzinie przez pracownika socjalnego, po otrzymaniu informacji o trudnościach rodziny w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych (z uwzględnieniem takich problemów, jak brak pracy, nałogi czy inne trudności, które mogą mieć wpływ na zagrożenie bezpieczeństwa dziecka).

Po przeprowadzeniu wywiadu pracownik socjalny analizuje sytuację rodziny pod kątem jej potrzeb, zasobów, celów i jeżeli z analizy wynika konieczność przydzielenia rodzinie asystenta rodziny, występuje on z wnioskiem o jego przydzielenie. Jeżeli decyzja jest pozytywna, asystent rozpoczyna pracę z rodziną.

{"register":{"columns":[]}}