Bon ciepłowniczy
Bon ciepłowniczy – informacja dla mieszkańców
Bon ciepłowniczy to jednorazowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych korzystających z ciepła dostarczonego przez sieć ciepłowniczą.
Sieć ciepłownicza to instalacja (np. rury i urządzenia), którą ciepło dostarczane jest do budynków przez tzw. przedsiębiorstwo energetyczne – czyli firmę zajmującą się wytwarzaniem, przesyłaniem i sprzedażą ciepła.
Aby otrzymać bon, gospodarstwo domowe musi być podłączone do takiej sieci i korzystać
z ciepła dostarczanego przez firmę, która działa legalnie i posiada odpowiednie pozwolenia.
Kto może otrzymać bon?
Bon przysługuje, jeśli spełnione są dwa warunki:
- Źródłem ogrzewania jest sieć ciepłownicza.
- Dochód gospodarstwa domowego nie przekracza:
- 3272,69 zł miesięcznie – gospodarstwo jednoosobowe,
- 2454,52 zł na osobę – gospodarstwo wieloosobowe.
Kto nie może otrzymać bonu?
Bon nie przysługuje osobom ogrzewającym domu lub mieszkania m.in. gazem, prądem, peletem, węglem czy drewnem.
Na terenie Gminy Twardogóra nie funkcjonuje sieć ciepłownicza, dlatego obecna edycja bonu ciepłowniczego nie obejmuje naszego obszaru.!!!!!!!
Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości pojawią się inne formy wsparcia, z których nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać.