W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zgłoś swój budynek do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków!

Grafika przedstawia zieloną polanę, po lewej stornie znajduje się ikona białego domku. Po prawej stronie znajduje się ikona białej ręki, która pokazuje w górę, tam pojawia się adres strony internetowej. www.zone.gunb.gov.pl

Od 1 lipca 2021 r. na mocy znowelizowanej ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków wszedł w życie obowiązek zgłaszania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków źródeł ogrzewania budynków oraz stosowanych do ogrzewania paliw.
Obowiązek ten dotyczy zarówno właścicieli/zarządców budynków i lokali mieszkalnych, jak i niemieszkalnych. Obowiązek ten ma być realizowany poprzez złożenie odpowiedniej deklaracji. Można tego dokonać w formie elektronicznej https://zone.gunb.gov.pl (przy użyciu Profilu Zaufanego lub e-dowodu) lub papierowo składając deklarację w urzędzie miasta.

Na złożenie deklaracji właściciele/zarządcy obiektów mają czas 12 miesięcy ( tj. do 30 czerwca 2022 r.) w przypadku budynków istniejących lub 14 dni w przypadku budynków nowo powstałych i budynków, w których nastąpiło uruchomienie nowego źródła (w tym wymiana) po 1 lipca 2021 r.

Przed przystąpieniem do składania deklaracji, zachęcamy do zapoznania się z sekcją
Najczęściej zadawane pytania na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

Informacje można uzyskać w  Urzędzie Miasta w Radlinie pod nr telefonu: 32 45 90 266, 32 45 90 268 (Budynek B – Wydział Gospodarki Komunalnej i Ekologii). Druki dostępne są również w kancelarii UM Miasta – tam też można złożyć wypełnioną deklarację.

 

Druki i informacje do pobrania w wersji elektronicznej:

CEEB-informator - Pobierz

deklaracja-A-lokale-i-budynki-mieszkalne - Pobierz

deklaracja-A-przyklad-wypelnionej-ankiety - Pobierz

deklaracja-B-lokale-i-budynki-niemieszkalne - Pobierz

deklaracja-B-przyklad-wypelnionej-ankiety - Pobierz

Instrukcja-skladania-deklaracji-droga-elektroniczna - Pobierz

Ulotka-dotyczaca-CEEB  - Pobierz

Ustawa-o-wspieraniu-termomodernizacji-i-remontow-oraz-o-centralnej-ewidencji-emisyjnosci-budynkow-1 - Pobierz

{"register":{"columns":[]}}