W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Erasmus+ w szkole podstawowej w Konopiskach

06.10.2021

Erasmus+ w szkole podstawowej w Konopiskach | Autor: SP w Konopiskach

Projekt Erasmus+ KA1 ,,Wiedza i rozwój drogą do lepszej przyszłości” - po fazie przygotowań oraz odbytym kursie języka angielskiego przez  nauczycieli  uczestniczących w przedsięwzięciu - przeszedł do etapu szkoleniowego. To były bardzo intensywne, pracowite i ogromnie ciekawe szkolenia, które odbyły się na Malcie.

Miejsce zachwyciło nas ciepłym klimatem, krystalicznie czystym morzem, przyjaznymi i gościnnymi ludźmi oraz 6000 lat historii i kultury, w tym 160 lat rządów brytyjskich, które uczyniły Maltańczyków narodem anglojęzycznym.

Alpha School of English, w której odbyliśmy szkolenia nie była wyborem przypadkowym. To mała szkoła położona w cichej, anglojęzycznej części Malty. Oferuje indywidualne podejście oraz wysoki poziom. Każdego roku uczy studentów z 40 różnych krajów. Spersonalizowane programy dla grup łączą edukację i doświadczenie. O tym wszystkim mogliśmy się przekonać osobiście, uczestnicząc w szkoleniach.

KURS  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

Podczas dwutygodniowego kursu językowego na Malcie nauczyciele mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy, możliwości i kompetencji. Działania obejmowały udział w  zajęciach dydaktycznych (lekcję języka angielskiego) i kulturowych (wycieczki dalsze i bliższe) oraz praktyczne przygotowanie się do zajęć (przygotowanie krótkich tekstów, wypowiedzi). 

Dzięki intensywnej nauce języka angielskiego uczestnicy projektu nabyli pewności w mówieniu, zdobyli umiejętność swobodnego komunikowania się oraz poszerzyli słownictwo,rozwinęli kompetencje językowe na wszystkich płaszczyznach: mówienie, czytanie, pisanie.

Czas spędzony w międzynarodowej grupie był doskonałą okazją do kształtowania umiejętności interdyscyplinarnych. Pokazał nauczycielom, że potrafią odnaleźć się w nowych dla nich sytuacjach. Dzięki uczestnictwu w zajęciach oraz wycieczkach kulturoznawczych stworzył możliwość dalszego praktykowania w posługiwaniu się językiem angielskim. Niewątpliwym atutem takiego wyjazdu było bliższe spojrzenie na kulturę odwiedzanego kraju.

KURS  CREATIVE  METHODOLOGY

Tygodniowy kurs Creative Methology obejmował 30 godzin i uczestniczyło w nim dwóch nauczycieli.
Szkolenia pozwoliło poznać nowe, bardzo kreatywne metody nauczania. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych metod aktywizujących uczniów na lekcjach. Każdą z metodę, co bardzo istotne, mogli wypróbować w czasie zajęć, wykonując proste ćwiczenia oraz zabawy (np. stand up stand down, back to the board, word association, role plays and acting, four corners i wiele innych). Wśród metod, które poznali bardzo ciekawe było wykorzystanie muzyki podczas nauczania w szkole. Prowadzący zaprezentował także kilka platform internetowych, które można wykorzystać podczas lekcji. Trener prowadził zajęcia w niezwykle atrakcyjny sposób, aktywizując uczestników szkolenia. Dał doskonały przykład wykorzystania kreatywnych metod, aby maksymalnie przyciągnąć uwagę i zainteresowanie uczniów. Szkolenie pozwoliło poszerzyć nasz warsztat pracy o niezwykle nowatorskie rozwiązania dydaktyczne, które na pewno sprawią, że lekcje staną się dla uczniów ciekawsze.

KURS  CLILL

Kurs zawierał elementy teoretyczne i praktyczne metody CLIL. Uczestniczyli w nim nauczyciele z Polski, Czech i Szwecji, co pozwoliło na wymianę doświadczeń i pomysłów. Szkolenie przeprowadzone w bardzo profesjonalny sposób, pozwoliło uczestnikom zaznajomić się z podstawowymi pojęciami i teorią  w metodologii CLIL.

W programie kursu była również możliwość integracji międzynarodowej podczas wycieczek fakultatywnych.

Podczas kursu nauczyciele:
- doskonalili umiejętności komunikacyjne języka angielskiego,
- nabyli wiedzę dotyczącą metody CLIL oraz nowych metod i technik dydaktycznych,
- nauczyli się integrować elementy języka angielskiego z treściami nauczania swoich przedmiotów.

Udział w szkoleniach w ramach Projektu Erasmus+ przyczynił się do zwiększenia  motywacji do nauki języka angielskiego. Nauczyciele doskonalili umiejętności pracy w grupie międzynarodowej i wymienili  doświadczenia, a co również ogromnie ważne, nabrali pewności siebie i przełamali swoje bariery komunikacyjne.

SP Konopiska

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}