W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakończenie Roku Szkolnego

20

Nadszedł czas na podsumowania całorocznej pracy wychowanków, nauczycieli i pracowników Bursy Szkolnej. Plenerowe zakończenie roku szkolnego odbyło się w niezwykłym miejscu – Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.
Poznaliśmy architekturę pradziejową wyrobisk i krajobraz na powierzchni stanowiące bezcenne świadectwo wiedzy i możliwości technicznych ludzi epoki kamienia. W 1994 roku ten wyjątkowy relikt został uznany za Pomnik Historii, a w 2019 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Pełni wrażeń po zwiedzaniu zgromadziliśmy się wokół ogniska śpiewając harcerskie piosenki, bawiąc się w gry integracyjne oraz piekąc kiełbaski. Spotkanie było również okazją do podziękowań, wręczenia nagród i dyplomów tym wychowankom, którzy wyróżnili się w bieżącym roku szczególną aktywnością w życiu społeczno – kulturalnym Bursy (Gabriela Jaroszek, Bartłomiej Gaweł, Agnieszka Bielecka, Izabela Szymańska, Natalia Wożniak, Magdalena Firlej, Magdalena Czarnecka, Arleta Zielonka, Aleksandra Pawelec, Weronika Pytlak, Volodymyr Voloshynski, Kacper Bidziński, Damian Ruszkiewicz). Nagrodzono laureatów Konkursów: „Bądź Eko” (Gabriela Jaroszek, Arleta Zielonka, Agnieszka Bielecka, Kamila Rębiś, Izabela Szymańska), Ortograficznego (Kacper Bidziński) i Czystości Pokoi (Magdalena Czarnecka, Weronika Pytlak, Oskar Stajniak, Paweł Kąsiel, Filip Słabek) prowadzonego przez Radę Wychowanków Bursy. Pan Dyrektor podsumował cały rok pracy i życzył wszystkim, aby wakacje upłynęły bezpiecznie, pod znakiem radości, dając możliwość zgromadzenia sił na następny rok szkolny.

 

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}