W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka integracyjna 15.09.2015

6

Wrzesień w ostrowieckiej Bursie Szkolnej obfituje w szereg różnorodnych wydarzeń, które pozwalają młodzieży w ciekawy sposób spędzić  czas wolny. Tradycyjnie już, nowi mieszkańcy placówki 15 września 2015 udali się na zorganizowaną dla nich wycieczkę integracyjną. Miała ona na celu przybliżenie młodzieży historii i dziejów miasta, w którym zdecydowali się mieszkać podczas nauki w szkole.  „Ostrowiec – miasto nad rzeką Kamienną” to temat systematycznie realizowany i prezentowany przez regionalistę, przewodnika PTTK i przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej pana Zbigniewa Pękalę. Z pasją i swadą opowiadający o Ostrowcu pan Zbigniew jawi się słuchaczom jako „chodząca encyklopedia”. Potrafił przykuć uwagę opisując wydarzenia z dziejów miasta i okolic.  Podkreśla uroki krajobrazu widziane z dziedzińca kościoła w Szewnie, a także Kolegiaty św. Michała w Ostrowcu. Dzięki temu poznaliśmy starą i nową część miasta – osiedle Klimkiewiczowskie, Denków, Szewnę  oraz osiedla powstałe w czasach nam współczesnych. Wycieczkę tradycyjnie zakończyliśmy w uroczym zakątku zwanym z racji mnogości dzikiego ptactwa „Ptasią doliną”. Miejsce to położone  na granicy Gromadzic i Jacentowa zachwyciło nas pięknymi okazami rosnących tam krzewów i drzew. Wspólnie rozpalane „po harcersku„  ognisko i samodzielnie pieczone kiełbaski dopełniły tradycji wycieczki integracyjnej. Młodzież miło spędziła czas i wraz z opiekunami bezpiecznie wróciła do placówki.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}