W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Lubię czytać"

1

1 marca 2023 roku już po raz siódmy w Bursie Szkolnej zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać!”

         W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, CKZiU, LO nr III w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz ZS im. M. Curie – Skłodowskiej w Ożarowie. Tematem konkursu były książki Alfreda Szklarskiego „Tomek w Krainie Kangurów” oraz Alfreda Szklarskiego i Macieja J. Dudziaka „Tomek na Alasce”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce –            Kacper Miłek, ZS nr 3

II miejsce –           Grzegorz Pytel, ZS nr 2.

III miejsce -          Amelia Bujak, LO nr III.

Przyznano również trzy wyróżnienia:

Julia Marciszewska, LO nr III.

Katarzyna Mędrek, ZS nr 3

Natalia Mazurek, ZS nr 2

Patronat honorowy nad konkursem objęła Pani starosta Marzena Dębniak,a nagrody zwycięzcom w imieniu starosty wręczył Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz dyrektor Bursy Szkolnej Krzysztof Hapczyn. Patronatem konkurs objął także autor książki "Tomek na Alasce" - Maciej J. Dudziak, którego przygoda z Tomkiem rozpoczęła się od czytania książek Alfreda Szklarskiego i doprowadziła do kontynuacji losów głównego bohatera. Życzył wszystkim powodzenia w konkursie, podkreślając że „czytanie to przygoda i rozwijanie wyobraźni”.

Nagrody w Konkursie ufundowali: Pani starosta Marzena Dębniak,Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność-80", Dział Jakości Zakładu Wyrobów Kutych CELSA Huta Ostrowiec oraz Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" przy CELSA Huta Ostrowiec. Dziękujemy patronom honorowym i fundatorom nagród za życzliwość i otwartość oraz za wsparcie w promowaniu idei czytelnictwa. Konkurs został przygotowany przez wychowawców: Marzenę Baskę, Joannę Pietras, Małgorzatę Walczyk i Katarzynę Jedlikowską.

Wideo

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}