Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości
Hołdując tradycjom niepodległościowym Bursa Szkolna uczciła 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 6 listopada 2024 r. o godz. 17.00 odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez wychowanków i wychowawców. Młodzież zgromadzona w Sali teatralnej odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie wysłuchała i obejrzała program słowno- muzyczny pt. „Dziś idę walczyć - Mamo!”. Gabriela Jaroszek i Kacper Bidziński wprowadzili zgromadzonych w meandry historii powszechnej ukazując okoliczności związane z dniem 11 listopada 1918 r. Na scenie zaprezentowali się młodzi, utalentowani wykonawcy: Natalia Woźniak i Paweł Foremniak, którzy brawurowo i z profesjonalnym zacięciem wykonali piosenkę „Dziś idę walczyć - Mamo!”, będącą motywem przewodnim uroczystości. Poruszający był dialog dotyczący apokaliptycznej relacji z frontu I Wojny Światowej poetycko przedstawiony przez Magdalenę Firlej i Pawła Foremniaka. Z poezją i choreografią wystąpiły na scenie bursy Magdalena Czarnecka i Agnieszka Bielecka. Nastrój nostalgii wywołała Wiktoria Binkiewicz śpiewając piosenkę „Mamo tyś płakała”. Nad dźwiękiem i tłem muzycznym dla poezji i tańca czuwał Bartłomiej Gaweł. Oprawa scenograficzna i całość przedstawienia powstała pod czujnym okiem wychowawców: Anny Harabin, Małgorzaty Walczyk oraz Krzysztofa Hapczyna- Dyrektora Bursy Szkolnej.