W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nasze refleksje

Na zaproszenie Dyrektora i Grona Pedagogicznego w czwartek tj.15.listopada odwiedził nas psychoterapeuta z Poradni Uzależnień. Spotkanie dotyczyło genezy uzależnień oraz wpływu rodziny na zachowanie i konsekwencje podejmowanych decyzji. Pan psychoterapeuta potrafił zainteresować wszystkich wydawać by się mogło nudnym i znanym tematem. Obrazowo przedstawił mechanizm uzależnień za pomocą autentycznych przykładów, które stanowiły historie zaczerpnięte z życia ludzi znajdujących się w różnych przedziałach wiekowych.  Skłonił nas do zastanowienia nad własnym życiem - „białe plamy” były przekonywujące. Zaprezentował nam kilka graficznych schematów. Pomogły nam one uzmysłowić sobie jak ważny jest nasz prawidłowy rozwój oraz zhierarchizowanie wartości moralnych i stawianie spraw ważnych na pierwszym miejscu.  Z pewnością temat był trafiony. Wiele wiemy na ten temat, ale refleksji nigdy za wiele. Czas upłyną bardzo szybko, z wielką chęcią ponowimy spotkanie,  bowiem było bardzo ciekawie „tak o życiu”. Jeśli jest komuś źle to narkotyki nie ułatwią życia , no może na chwilę … bardzo krótka chwilę.

NIE WARTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autorzy tekstu: ( Anna I., Emilia P., Jakub S., Dawid M)

{"register":{"columns":[]}}