W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Japończycy i ich kultura

12

W poniedziałek , 23 maja br. Odbyło się spotkanie pt.;”Japończycy i ich kultura” z podróżnikiem, Łukaszem Witkowskim i Panią Akiko Sobocińską, Japonką mieszkającą w Ostrowcu Św. Podczas spotkania  młodzież mogła wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży Pana Łukasza do Kraju Kwitnącej Wiśni. Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj wschodzącego słońca, „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Zobaczyć tam można urzędnika kłaniającego się nisko klientowi podczas rozmowy przez telefon komórkowy i zjeść  lody o smaku zielonej herbaty czy fasoli. Prezentując trzy stolice Japonii – Tokio, Kioto i Nara oraz wulkan Fudżi, Pan Witkowski opowiedział o japońskiej szkole. Pokazał też tradycyjny dom japoński. Tego rodzaju spotkania cieszą się w bursie dużym zainteresowaniem młodzieży. Mamy nadzieje, że po kolejnej wyprawie Pan Łukasz odwiedzi nas znowu.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}