W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak przygoda to tylko w Warszawie

13

5 grudnia 2019r. grupa wychowanków z Bursy Szkolnej wraz z opiekunami Marzeną Baską i Joanną Pietras aby poszerzyć dotychczasową wiedzę historyczną, wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaprojektowana w niepowtarzalny sposób ekspozycja muzealna oddziałująca obrazem, światłem i dźwiękiem zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się  aranżacja kanału, gdzie identyfikacji z powstańcami służyła odpowiednia scenografia. 63 dni, ukazane w pasjonujących życiorysach powstańców, wzbudziły podziw i wielkie uznanie. Wizyta w Muzeum dostarczyła wielu wspaniałych przeżyć i stanowiła niezapomnianą lekcję historii. Kolejnym punktem programu był spacer po mieście wraz z przewodnikiem. Poznaliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski ze stojącą obok Kolumna Zygmunta III Wazy. Usłyszeliśmy hejnał warszawski grany codziennie o godz. 11.15. Przemierzając kolejne uliczki, poznawaliśmy historię miasta i jego kolejnych zabytków np.: Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Ze Starego Miasta przeszliśmy na Plac Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Tutaj mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty. Spacer zakończyliśmy pod Pałacem Nauki i Kultury. Tu pożegnaliśmy się z Panem przewodnikiem i już samodzielnie poszliśmy zwiedzać Złote Tarasy jako niezmiernie oczekiwany punkt programu. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu rewelacyjnych wrażeń. Zobaczyliśmy interesujące miejsca i staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia. Rozochoceni pieszymi zmaganiami, już umawiamy się na kolejną wyprawę.

Zdjęcia (40)

{"register":{"columns":[]}}