W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Edukacja prozdrowotna

5

W ramach profilaktyki zdrowia kobiety, podnoszenia świadomości młodzieży w zakresie zdrowia, zapobiegania chorobom nowotworowym Bursa Szkolna systematycznie współpracuje ze stowarzyszeniem „OSTROWIECKI KLUB AMAZONKA”. Dnia 21.02.2019  w godzinach popołudniowych zorganizowano  wyjście do siedziby stowarzyszenia. Grupa młodzieży pod opieką wychowawczyń Agnieszki Kopeć i Małgorzaty Przydatek uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym. Prezes Stowarzyszenia pani Danuta Ogórek przedstawiła główny zakres działalności stowarzyszenia. Młodzież uzyskała odpowiedzi na wiele pytań. Ponadto młodzież otrzymała materiały edukacyjne (ulotki, płyty, broszury) dotyczące profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, panie poczęstowały młodzież owocami i słodyczami. Wychowankowie natomiast wyprzedzając święto pań złożyli życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Jako upominek przekazali ciasteczka własnoręcznie upieczone na zajęciach kulinarnych w placówce. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem prężnej działalności stowarzyszenia. Chętnie będą uczestniczyć w podobnych akcjach profilaktycznych. Współpraca ze środowiskiem lokalnym i szeroko rozumiana edukacja zdrowotna jest jednym z priorytetów dyrektor Bursy Szkolnej Katarzyny Jedlikowskiej.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}