W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bursa Pełna Smaków

3

W ramach zagospodarowania czasu wolnego wychowanków w Bursie Szkolnej, kolejny rok, rozpoczęła działalność innowacja pedagogiczna „Bursa pełna smaków II”.   Młodzieży  chętnie uczestniczy w spotkaniach kulinarnych przygotowując potrawy lub ciasta, które wspólnie degustuje cała społeczność placówki. Smakowite zapachy roznoszą się wówczas w całej placówce, zachęcając do kolejnych spotkań i kulinarnych wyzwań. Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta przygotowały smaczne „ciasto czekoladowe z konfiturą i bitą śmietaną”, którym poczęstowani zostali wszyscy chłopcy. Natomiast z okazji Dnia Edukacji Narodowej  młodzież przygotowała „szarlotkę z budyniem”.  Degustowali ją wszyscy pracownicy bursy i młodzież.  Zachwytom i uznaniom dla  smaku pieczonych ciast nie było końca. W zajęciach udział wzięły udział: Magdalena Derlaga, Marta Pyrzak, Wioleta Walczyk, Dominika Czerwonka, Natalia Makowska, Dominika  Makowska, Kinga Krawczyk, Izabela Cichosz, Paulina Serafin, Ewelina Wosiek, Karolina Zając, Karolina Natalia Mazur . Oprócz apetycznych wypieków młodzież przygotowuje również tematyczne prezentacje wizualne. Zamieszcza w nich  treści promujące  świadome i zdrowe odżywianie, dbałość o  własne zdrowie.  Opiekunami realizowanej innowacji są wychowawczynie: Agnieszka Kopeć, Małgorzata Przydatek, Joanna Pietras, Marzena Baska.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}