82. rocznica egzekucji na ostrowieckim Rynku
30 września 1942 roku na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim Niemcy powiesili 29. zakładników, których zatrzymano dwa tygodnie wcześniej po akcji sabotażowej na most i gazociąg w Romanowie.
Wychowankowie Bursy Szkolnej: Gabriela Jaroszek, Magdalena Czarnecka i Bartłomiej Gaweł z panem Dyrektorem Krzysztofem Hapczynem uczestniczyli w obchodach 82. rocznicy mordu na mieszkańcach Ostrowca Świętokrzyskiego. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć panu Stanisławowi Dunin – Borkowskiemu.