79. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w Getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II Wojny Światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Kierowała nimi chęć odwetu na Niemcach, zadania wrogowi możliwie wysokich strat, a przede wszystkim wybierali śmierć z bronią w ręku. W hołdzie walczącym i poległym młodzież Bursy Szkolnej pod opieką Pana dyrektora Krzysztofa Hapczyna złożyła kwiaty pod Pomnikiem pomordowanych Żydów z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz okolicznych miejscowości.