Powrót

Karatecy z medalami mistrzostw Polski

30.04.2024

W dniach 20-21 kwietnia w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym zorganizowane przez Polską Unię Karate Tradycyjnego. Wydarzenie zgromadziło ponad 800 zawodników z 36 klubów z całego kraju, w tym także z Klubu Karate Tradycyjnego Chidori w Kraśniku.

Natalia Najs stoi na pierwszym stopniu podium w konkurencji fukugo kobiet. Prawą rękę z pucharem trzyma wzniesioną do góry, zaś w ręce lewej ma bon na kwotę 500 zł. Na szyi zawodniczki wisi złoty medal. Po jej obu stronach stoją zawodniczki, które zajęły drugie i trzecie miejsca.

Karatecy walczyli o najwyższe laury w swoich kategoriach wiekowych i stopniach zaawansowania. W klasyfikacji generalnej klubów na miejscu czwartym znalazł się Klub Karate Tradycyjnego Chidori z 31 zdobytymi medalami.

Wśród największych sukcesów należy wymienić złoty medal Natalii Najs w konkurencji fukugo juniorów oraz 3 miejsce w kumite i kata drużynowym. Agata Miecznikowska zdobyła dwa brązowe medale w konkurencjach drużynowych kata i kumite oraz dotarła do dwóch ćwierćfinałów indywidualnie, zaś Lena Kowal wywalczyła 3 miejsce w kata drużynowym juniorów. Simona Łukasik okazała się najlepsza w konkurencji kata dzieci, a jej koleżanka, Patrycja Siek, zwyciężyła w kata drużynowym młodzików oraz zdobyła dwa srebrne medale: w kumite oraz enbu wspólnie z Aleksandrem Plapisem. Brązowy medal w kata wywalczyła Zofia Kondracka.

Sukcesy Klubu Karate Tradycyjnego Chidori na Mistrzostwach Polski potwierdzają wysoką jakość szkolenia i poziomu sportowego klubu i są wynikiem wspólnych wysiłków zawodników, trenerów i całego środowiska, które nieustannie dąży do doskonałości w karate tradycyjnym.