Powrót

Spotkanie z Anną Michalak

30.06.2023

Na zdjęciu widać Annę Michalak

Anna Michalak – triathlonistka, srebrna medalistka Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim, brązowa medalistka Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim, niezwykle silna, pozytywna i charakterna kobieta.

W ubiegłym tygodniu gościła u Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory. Pani Ania od marca trenuje na Pływalni Relaks w Kaczorach. Przyjechała „pochwalić się” slotem na Mistrzostwa Świata, które odbędą się na Hawajach.

Zanim rozpoczęła się przygoda z triathlonem Pani Ania uprawiała biegi średnie w jednym z pilskich klubów. Od 2018 roku startuje jednak w zawodach triathlonowych. Wspomniane wcześniej osiągnięcia zdobyła w 2022 roku. W tym roku postanowiła zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata na pełnym dystansie IRONMENA (3,8km pływania, 180km roweru, 42km biegu). Po 5 miesiącach przygotowań stanęła na starcie Mistrzostw Europy w Hamburgu, ukończyła je na 11 miejscu, co dało jej slota na Mistrzostwa Świata na Hawajach.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!