W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs Moja Eko-Rodzina

eko

Starostwo Powiatowe w Wołominie, zaprasza Dyrektorów, uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, funkcjonujące na terenie powiatu wołomińskiego, do udziału w akcji pn. „Moja Eko-Rodzina”

Celem akcji jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy wśród dzieci oraz nauczycieli, na temat ochrony środowiska we własnym domu/ogrodzie/najbliższym otoczeniu.

Warunkiem udziału w akcji jest:

 1. udział min. 1 nauczyciela z danej placówki w bezpłatnym szkoleniu prezentującym wiedzę i umiejętności związane z ochroną środowiska w najbliższym otoczeniu;
 2. przeprowadzenie zajęć edukacyjnych z dziećmi, a także zainspirowanie ich do udziału
  w konkursie „Moja Eko-Rodzina”;
 3. przekazanie prac uczniów, wraz z listą uczestników, do siedziby Organizatora (zgodnie
  z Regulaminem akcji).

 

Forma szkolenia: online, na platformie zoom udostępnionej przez prowadzącego szkolenie.

Data szkolenia: 28 września 2022 r., w godzinach 12.00-15.30 (z przerwą 30 minutową)

Tematyka szkolenia*:

 1. Wstęp teoretyczny: wprowadzenie tematy środowiskowe a cele Zrównoważonego Rozwoju. Prowadzacy szkolenie wyjaśnią, dlaczego warto uczyć dzieci o celach zrównoważonego rozwoju i poruszać tematy gospodarcze, społeczne i środowiskowe. Skupią się na przedstawianiu celów środowiskowych.
 2. Deszczówka i oszczędzanie wody. Podczas szkolenia prowadzący wyjaśnią, z czego wynika potrzeba oszczędzania wody, dlaczego zbieranie deszczówki jest bardzo ważnym elementem dbania o środowisko i jakie są na to skuteczne sposoby. Podzielą się materiałami edukacyjnymi, które pomogą w zrozumiały sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat oszczędzania wody - będą to scenariusze zajęć, zabawy, prace plastyczne, eksperyment, bajka. Dzięki nim dzieci dowiedzą się dlaczego rozbitkowie na morzu umierają z pragnienia, jak powinno wyglądać miasto przyjazne wodzie oraz jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Poza wiedzą, nauczyciele otrzymają konkretne materiały i narzędzia, które ułatwią przeprowadzenie zajęć z dziećmi.
 3. Segregacja odpadów. O segregacji mówi się coraz więcej, ale wielu z nas wciąż zastanawia się do którego kosza wrzucić zatłuszczony papier, zepsute masło czy styropian. Podczas szkolenia w skrócie zostaną przekazane informacje o zasadach segregacji odpadów, podane przykłady konkretnych zabaw, które zaciekawią dzieci i pomogą przyswoić ważne informacje na temat zasad segregacji odpadów. Przedstawione będą bajki i scenariusze lekcji.
 4. Zieleń i drzewa w ogrodzie. Drzewa i zieleń - temat rzeka w edukacji ekologicznej. Prowadzacy szkolenie poruszą najważniejsze zagadnienia dotyczące drzew, ich wpływu na klimat i środowisko. Zwrócą uwagę na zieleń w mieście - szczególnie podczas upałów. Pokażą stworzone przez Fundację materiały edukacyjne i opowiedzą, jak z nich korzystać, by najlepiej przekazać dzieciom wiedzę, a także zainteresować je tematami ekologicznymi.

 

*Organizator zastrzega możliwość zmian szczegółów szkolenia.

Termin składania zgłoszeń udziału w szkoleniu: do 27 września 2022 r., do godz. 12.00 na adres email: zee@powiat-wolominski.pl wraz z podaniem adresu email nauczyciela (na który zostanie przesłany link do szkolenia) i telefonem kontaktowym.

Przewidujemy nagrodę dla placówki oświatowej, z której napłynie najwięcej prac na ww. konkurs oraz dla uczniów, którzy wykonają zwycięskie prace.

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenia udziału w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Szczegóły zawiera Regulamin akcji.

Materiały

zał​_nr​_1​_Regulamin​_Moja​_Eko-Rodzina
zał​_nr​_1​_Regulamin​_Moja​_Eko-Rodzina.doc 0.09MB
Załącznik​_1​_Zgłoszenie​_rodzica
Załącznik​_1​_Zgłoszenie​_rodzica.docx 0.03MB
Załącznik​_nr​_2​_Formularz​_zgłoszeniowy
Załącznik​_nr​_2​_Formularz​_zgłoszeniowy.doc 0.05MB
Załącznik​_nr​_3​_Lista​_uczestników-szkoła
Załącznik​_nr​_3​_Lista​_uczestników-szkoła.docx 0.01MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}