W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wszyscy jesteśmy konsumentami/Ми всі споживачі

13.05.2022

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Siedlcach informuje, iż z myślą o naszych ukraińskich gościach UOKiK udziela bezpłatnych porad konsumenckich w języku ukraińskim, zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Grafika przedstawia: na żółtym tle niebieski napis w języku ukraińskim: bezpłatna pomoc dla konsumentów, poniżej numery telefonów 801 440 220, 22 290 89 16, adresy stron internetowych uaporady@dlakonsumentow.pl, uakonsumentt.uokik.gov.pl i logo Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Kupiłeś buty i po pewnym czasie okazało się, że odpada podeszwa? Zawarłeś umowę przez internet i chciałbyś z niej zrezygnować? Operator telefoniczny nie poinformował cię o dodatkowych opłatach? Zastanawiasz się, czy warunki oferowanej pożyczki są uczciwe?


Aby uzyskać bezpłatną poradę prawną zadzwoń pod numer infolinii konsumenckiej: 801 440 220 lub 22 290 89 16 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-18, koszt połączenia wg cennika twojego operatora) albo napisz e-maila na adres: uaporady@dlakonsumentow.pl.
W tym drugim przypadku możesz poprosić o pomoc w napisaniu reklamacji czy odstąpienia od umowy po polsku, a także wysłać do przeanalizowania umowę, którą masz podpisać.


Kompendium wiedzy dla uchodźców
W poradniku „Twoje prawa w Polsce – VADEMECUM KONSUMENTA” opracowanym w języku ukraińskim UOKiK skupił się na podstawowych prawach konsumenckich. Goście z Ukrainy dowiedzą się z niego m.in.:

  • gdzie szukać bezpłatnej pomocy prawnej,
  • co zrobić, gdy kupiony produkt okazał się wadliwy,
  • jakie zasady obowiązują przy zakupach w sklepach stacjonarnych, a jakie - w internetowych,
  • jak bezpiecznie kupować w sieci.

A na stronie uakonsument.uokik.gov.pl opublikowano praktyczne informacje na temat praw konsumentów oraz aktualności o pracy UOKiK w Polsce.

Materiały

ПОСІБНИК ДЛЯ СПОЖИВАЧА. Ваші права в Польщі
Twoje-prawa-konsumenckie-w-polsce-jez-ukr.pdf 0.30MB
Pochodzisz z Ukrainy? To są Twoje prawa konsumenckie w Polsce
Twoje-prawa-konsumenckie-w-polsce-jez-pol.pdf 0.35MB
Consumer guide for Ukrainians.Your rights in Poland
Twoje-prawa-konsumenckie-w-polsce-jez-ang.pdf 0.27MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}