W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomoc dla obywateli Ukrainy w województwie mazowieckim

Wojewoda Mazowiecki zorganizował punkty recepcyjne dla uchodźców

Grafika przedstawia flagę Ukrainy, na niebieskim tle widnieje biały napis w języku ukraińskim : Pomoc dla obywateli Ukrainy - Województwo Mazowieckie. Poniżej na żółtym tle widnieje symbol słuchawki telefonicznej i niebieski napis: infolinia o pomocy w województwie mazowieckim numer 987, infolinia ogólnopolska pod numerem (+48) 47 721 75 75, informacje o legalizacji pobytu www.ua.gov.pl

Punkty funkcjonują w Warszawie na:
Dworcu Wschodnim (ul. Kijowska 20, hala główna – szklany kontener) czynny w godzinach 8:00-20:00;
Dworcu Zachodnim (al. Jerozolimskie 142) – w Punkcie Obsługi Pasażera; czynny w godzinach 8:00-20:00.
PKiN (Plac Defilad 1, wejście od strony Dworca Centralnego, na dziedzińcu) czynny 24 godziny na dobę. Kontakt: 22 656 64 63.

 W ww. punktach osoby potrzebujące pomocy otrzymają informacje w języku m.in. ukraińskim:
Obywatele Ukrainy mogą otrzymać doraźną pomoc po wjeździe do Polski (m.in. posiłek, pomoc medyczną, informacje dotyczące pobytu, zakwaterowania).
Osoby, które nie mają zorganizowanego pobytu u znajomych czy rodziny zostaną przetransportowane z punktu recepcyjnego do miejsc pobytu.
 Nie ma obowiązku rejestracji w punkcie recepcyjnym. Pomoc jest udzielana niezależnie od tego, czy obywatel Ukrainy się do niego zgłosi.
 
Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił całodobową infolinię pod numerem 987, obsługiwaną również w języku ukraińskim.
Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował specjalną stronę internetową oraz infolinię dedykowaną osobom potrzebującym pomocy. Szczegółowe informacje o legalizacji pobytu są dostępne na stronie  www.ua.gov.pl  
Aby uzyskać informacje, w zakresie m.in.: punktów recepcyjnych, czy ogólnych warunków i zasad wjazdu i pobytu w Polsce można też zadzwonić pod ogólnopolski numer: +48 47 721 75 75

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}