W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzynarodowa Majówka w Reymontówce - 21 maja 2023 r.

18.05.2023

21 maja - Starosta Siedlecki zaprasza na Międzynarodową Majówkę w Reymontówce w Chlewiskach

Grafika przedstawia: po lewej stronie napisy Międzynarodowa w Majówka Reymontówce, na „Majówkę" zapraszają: Starosta Siedlecki - Karol Tchórzewski, Dyrektor Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach - Marek Błaszczyk. W programie: Obchody XX-lecia współpracy Powiatu Siedleckiego z Powiatem Oberhavel w Niemczech i miastem Nevers we Francji, Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „NIWA” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie, Koncert Chóru i Orkiestry Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Wstęp wolny!. Kiermasz sztuki ludowej i wyrobów rękodzieła artystycznego, Degustacja potraw regionalnych i wspólne grillowanie, Piknik przy ognisku z udziałem Zespołu „MOKO-BĘC” z Mokobód. 21 maja 2023 r. godz.14.00. Organizatorzy: Powiat Siedlecki, Dom Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach, współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorzy: PGE Energia Odnawialna, Polimex Mostostal, Centrum Edukacyjne Powiatu Siedleckiego, Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Siedlcach. Po prawej stronie rysunek kobiety w stroju ludowym w wianku na głowie, białej haftowanej bluzce, czarnym haftowanym gorsecie, pasiastej kolorowej spódnicy i czerwonych koralach.

Tradycyjnie w maju Powiat Siedlecki i Dom Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach organizuje piknik rodzinny, na  który zapraszamy mieszkańców powiatu i okolic do "Reymontówki".

W tym roku Majówka połączona jest z obchodami 20-lecia współpracy Powiatu Siedleckiego z Powiatem Oberhavel (Niemcy) oraz Miastem Nevers (Francja). W programie imprezy przewidziane są obchody XX-lecia współpracy, koncert Zespołu Pieśni i Tańca  NIWA, Koncert Chóru i Orkiestry Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Tradycyjnie podczas festynu nie zabraknie atrakcji dla starszych i młodszych. Piknikowe przysmaki, wystawy rękodzieła artystycznego oraz bogaty program kulturalny, którego zwieńczeniem będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, zapewni ucztę dla ciała i ducha uczestnikom imprezy.

Zapraszamy do spędzenia niedzielnego czasu w plenerze, w klimatycznych obejściach "Reymontówki".

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}