W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Przasnyski zadbał o bezpieczeństwo w Gminie Jednorożec

13.05.2022

Po instalacji elementów małej architektury w Krzynowłodze Małej, Skierkowiznie i Ulatowie-Adamach, zrealizowano kolejny gminny projekt z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego, polegający na ustawieniu lampy solarnej w​ obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3223W w miejscowości Kobylaki-Korysze w gminie Jednorożec.

Zdjęcie przedstawia skrzyżowanie drogi powiatowej numer 3223 i drogi gminnej w gminie Jednorożec. Na skrzyżowaniu widnieje jaśniejąca lampa solarna, oświetlająca niebezpieczne po zajściu słońca miejsce na drodze. Zdjęcie wykonano wieczorem.

Lampa solarna to projekt, na który zagłosowało 93 mieszkańców. Urządzenie zostało umieszczone w​ pasie drogi powiatowej i poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i​ rowerowego. Podobna lampa, również wybrana w ramach Budżetu Obywatelskiego, stanie jeszcze w tym roku w Dobrzankowie w Gminie Przasnysz.
Koszt montażu lampy wyniósł 10.000,00 zł i został sfinansowany ze środków własnych Powiatu Przasnyskiego.

W ramach gminnej części Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. zostaną jeszcze zrealizowane następujące zadania:
- Sacharynek - czyli wirtualna promocja pogranicza. Projekt polega na wykreowaniu postaci Sacharynka - sympatycznego przemytnika, który stanie się wirtualnym przewodnikiem po terenach pogranicza mazowiecko-krzyżackiego, które funkcjonowało niegdyś na terenach obecnej gminy Chorzele.
- Ustawienie lampy solarnej, która poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego na drodze powiatowej w miejscowości Dobrzankowo w gminie Przasnysz.
- Ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów na terenie miasta Przasnysz.

{"register":{"columns":[]}}