W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacje dla uchodźców wojennych z Ukrainy

08.03.2022

Grafika promująca ważne informacje dla uchodźców z Ukrainy przygotowane przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Szanowni Państwo,

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowała napisane w przystępny i czytelny sposób ulotki informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Ulotka ma ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych  godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji. W aktualnej wersji ulotki uwzględnione są najnowsze zmiany prawne, które nastąpiły po wejściu w życie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Materiały w 4 wersjach językowych – ukraińskiej, rosyjskiej, angielskiej i polskiej, dostępne są na stronie internetowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz w załączeniu.

Materiały

Przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej informacja dla uchodźców z Ukrainy.
Ulotka informacyjna - język polski - aktualizowana 17.03.2022
2Ulotka​_informacyjna​_PL​_1703.pdf 0.42MB
Ulotka informacyjna - język ukraiński - aktualizowana 17.03.2022
2Ulotka​_informacyjna​_UA​_1703.pdf 0.48MB
Ulotka informacyjna - język rosyjski - aktualizowana 17.03.2022
2Ulotka​_informacyjna​_RU​_1703.pdf 0.50MB
Ulotka informacyjna - język angielski - aktualizowana 17.03.2022
2Ulotka​_informacyjna​_EN​_1703.pdf 0.49MB
{"register":{"columns":[]}}